اتفاق هفته گذشته درباره عزل وزیر اطلاعات از سوی رییس جمهور و حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب درباره ادامه فعالیت آقای مصلحی در راس این وزارتخانه و نحوه برخورد احمدی نژاد با این حکم، یک‌بار دیگر اعتقاد احمدی‌نژاد به اطاعت از اوامر ولایت فقیه را در هاله ای از ابهام فرو برد. پیش از این نیز در مورد انتصاب رحیم‌مشایی به معاون اولی و مکتوبه رهبر معظم انقلاب در خصوص تجدید نظر درباره این انتصاب و نحوه برخورد احمدی نژاد با آن، شائبه مقاومت احمدی نژاد در برابر حکم حکومتی رهبری را در اذهان به وجود آورده بود. این اتفاق تلخ در حالی به وقوع می پیوندند که با مروری بر مواضع دکتر احمدی نژاد در طول سالهای گذشته به مجموعه ای از مواضع محکم و مستدل وی درباره ولی‌فقیه بر می خوریم، مواضعی که حکایت از استحکام و بنیان فکری احمدی نژاد درباره ولایت فقیه دارد اما چرا با این همه، شاهد اتخاذ چنین مواضعی از سوی احمدی نژاد هستیم؟! واکاوی و بررسی این موضوع، شاید همان حلقه مفقوده ای است که می تواند در خصوص خنثی سازی فتنه آینده مفید باشد

اما اکنون مائیم و سکوت چند روزه احمدی نژاد در برابر نامه ای که ولی امر مسلمین خطاب به وزیر اطلاعات نوشته اند و نه خطاب به رئیس دولت. با مروز این مواضع رییس جمهور و عملکرد امروز وی، نخستین سئوالی که به ذهن می رسد این است که آیا احمدی نژاد واقعا به دیدگاه های خود درباره ولایت فقیه معتقد بوده و هست یا نه، آنچه در طول این سالها اظهار داشته، مواضعی ظاهری بوده است و نه اعتقادات قلبی وی؟ بدون تردید می توان گفت که احمدی نژاد با تمام وجود به این مبانی معتقد بوده و هست. شاهد این مدعا تبعیت وی در طول این سالها از سیاستها و جهت گیری های رهبری در امور مختلف کشور و حمایتهای بی دریغ و در موارد متعددی، غیر قابل مقایسه مقام معظم رهبری از شخص احمدی نژاد است و البته در دو مورد است که ما شاهدیم احمدی نژآد به مقاومت و اما و اگر در برابر حکم رهبر خود می پردازد که در هر دو مورد نیز موضوع به اسفندیار رحیم مشایی ختم می شود. نکته مهم دیگر این است که ما از احمدی نژاد مواضعی شفاف و روشن درباره ولایت فقیه سراغ داریم اما هر چه در منابع مختلف جستجو می کنیم، نمی توانیم از اسفندیار رحیم‌مشایی مواضعی در این خصوص به دست آوریم؟!
9 دی از آنجا که مهمترین رسالت خود را دفاع از حریم ولایت فقیه می داند و در این خصوص نیز تاکنون ثابت‌کرده ملاحظه هیچ فرد و جریانی را نمی کند، در این شماره با مراجعه به سایت رسمی نهاد ریاست جمهوری و استخراج مواضع و دیدگاه های رییس جمهور محترم درباره ولایت فقیه، کوشیده است تا به آقای احمدی‌نژاد در درجه اول و به اطرافیان ایشان در درجه دوم و همچنین به همه نخبگان و خواص پیگیر این موضوعات یادآور شود که احمدی نژاد با این تفکرات توانسته آرای میلیونی مردم را به دست آورد و طبعاً نیز از ایشان انتظار می رود تا در عمل، به جای توجیه تأخیر در اجرای حکم رهبری، به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کند و از یاد نبرد که همه انتقادات ما به برخی از شخصیت های سیاسی و غیرسیاسی در نهادی دیگر تنها به دلیل آن بود که آنها خود را در عرض رهبری می دانستند و در دوره ریاست خود بر قوای مختلف و یا در روزهای بعد از فتنه سال 88 همواره با سکوت یا مواضع دوپهلوی خود به دنبال تغییر نظر رهبری و یا تحمیل نظر خود بر ایشان بودند. اگر قرار است احمدی نژاد هم مانند برخی از خواص مردود و بی‌بصیرت چنین عمل کند، پس ترجیح وی بر آنها بر چه مبنایی است؟!

همه مسئولین نباید از یاد ببرند که مشروعیت حضور آنها در این مناصب به دلیل تبعیت از مقام ولایت است و البته موفقیتهای آنها و بویژه احمدی نژآد در طول این سالها نیز به دلیل فضای امنی است که رهبری انقلاب برای خدمت رسانی آنها ایجاد کرده اند. حتما رییس جمهور محترم طنین شعار مردم کردستان را هنوز با گوش دل می شنود: صلی علی محمد، یاور رهبر آمد!

راه درست، اطاعت از رهبری است
6 مهر 84 در اجلاس علمای قم: جمهوری اسلامی وظیفهای جز تمهید مقدمات برای آن واقعه بزرگ ندارد. لذا از چنین منظری جمهوری اسلامی ایران باید سمت و سوی عدالت، گسترش و تعالی مادی و معنوی داشته باشد و باید تلاش کند خود را به جامعه مهدوی نزدیک کند. تردیدی نیست که راهی که با هدایت و ولایت فقیه جامع الشرایط طی میشود، راه درستی است.
 
عشق به ولایت فقیه ادامه اتصال به امام عصر است
27 دی 84: این دولت با افتخار و با فریاد بلند اعلام میکند که عاشق و منتظر آن امام بزرگوار است و راه نجات بشریت را حاکمیت امام عصر (عج) میداند. عشق امروز مردم ایران به ولایت فقیه و رهبری در ادامه خط اتصال به وجود حضرت ولی عصر (عج) است.
 
اطاعت از ولی فقیه
تداوم اطاعت از غدیر و امام عصر است
29 دی 84 در پیام به مناسبت همایش علمی غدیر: تداوم غدیر و ولایت در عصر حاضر توجه به خورشید ولایت و امام عصر(عج) و اطاعت از ولایت فقیه در عصر غیبت است. دوران حکومت مولا علی(ع) دوران عدالت و خدمت و دفاع از کیان دینی و امت اسلامی بود و تداوم غدیر کوشش در تقویت نظام اسلامی است که در عصر حاضر به دست امام راحل و شهیدان والامقام و ملت عزیز ایران ایجاد شده است.
 
ولایت فقیه یعنی حقیقت کربلا ؛ ما موظف به پیروی هستیم
1 بهمن 85 هنگام تقدیم لایحه بودجه سال 86: امروز صاحب اختیار و ولی و حاکم حقیقی از ناحیة خداوند امام عصر است و تبعیت از آن حضرت و سلسله مراتب از او، تنها راه فلاح و رستگاری و حقیقت حضور در کربلا و درک عاشوراست. فلسفه وجودی جمهوری اسلامی نیز چیزی جز انتشار این حقیقت نیست و ولایت فقیه از نخستین روز استقرار نظام مقدس تا امروز پیوسته بر این حقیقت زیبا و روشن تأکید کرده است و راه را به همگان نشان داده است و ما نیز موظف به پیروی از این پرچم مقدسی هستیم که به مدد الهی و عنایات مهدوی در این سرزمین عزیز به اهتزاز درآمده است و خدا را شاکریم که ملت ایران به رهبری خردمندانه رهبر فرزانه و معظم انقلاب پرچمدار پیروی از فرهنگ حسینی و عاشق و دلباخته قطب عالم امکان است.
 
ولی فقیه در طول این سالهافتنهها را خنثی کرده است
22 بهمن 85 در سخنرانی راهپیمایی 22 بهمن: ولایت فقیه در راستای امامت، ضامن استقلال، یکپارچگی و حرکت صحیح و رو به رشد ملت و کشور ماست. ولایت فقیه رمز استواری و ماندگاری ملت عزیز ایران است.
 ولایت فقیه فریاد خداپرستی و عدالت طلبی ملت ما و همه ملتهای عالم است. ولایت فقیه ضامن سربلندی، عظمت، همدلی و پیروزیهای ملت ایران است. در طول 28 سال بسیاری از توطئه ها، فتنهها و تهاجمهای دشمن از فشارهای سیاسی، طراحیهای تبلیغاتی، تلاش برای ایجاد تفرقه، درگیریهای گوناگون توسط گروهها و دستجات متفاوت و از جنگ سنگین تحمیلی که همه قدرتهای عالم در آن شریک و متحد بودند، تا ایجاد برخی ناامنیها و جنگهای روانی همه و همه به لطف عزت، ایستادگی و درایت رهبری عزیز در طول انقلاب خنثی شده است و کشتی حرکت ملت ایران از طوفانهای سهمگین دوران ما به سلامت به ساحل آرامش رسیده است.
 
ملت ایران تا پای جان در تبعیت از ولایت فقیه ایستادهاست
22 بهمن 85 در سخنرانی راهپیمایی 22 بهمن: دنیا بداند ملت بزرگ ما به خوبی دریافته است و ایمان دارد که ولایت فقیه که شعبهای از ولایت رسول اعظم حضرت محمد مصطفی (ص) است و شعبهای از ولایت ائمة اطهار(ع) است، یک گوهر ناب و یک عطیه الهی است. به همین دلیل است که ملت ایران با همه وجود و تا پای جان در تبعیت و دفاع از این حقیقت الهی ایستاده است و خواهد ایستاد. امروز پرچم عزت و صلابت ما در دست رهبری معظم انقلاب است. ناکامی دشمنان زشت خو در هجوم مستمر به این رکن انقلاب موجب شده است که اخیراً زبونانه و ذلیلانه به دروغ و شایعه پناه ببرند.
شایعاتی که ترجمه امیدها و آرزوهای آنان است. به فضل الهی این آرزوها را مانند صدام به گور خواهند برد. امروز به لطف خداوند رهبری عزیز انقلاب سالم و با صلابت پرچم عزت و انقلاب ملت ایران را بر دوش میکشند و ملت نیز با بیداری، آگاهی و اشتیاق و متحد پشت سر ایشان در حرکت است.
 
ولی فقیه نقطه اتصال ما با حقیقت امام است
13 اردیبهشت 86 در دیدار با روحانیون کرمان: حالا یک عزیزی مثال خوبی میزد. من این را تکرار میکنم چون این مثال خیلی به دلم نشست. گفت شما فرض کنید امروز ما در دوران امیرالمؤمنین علی(ع) بودیم. چه حالی داشتیم؟ میشد یک لحظه از یاد امام غافل باشیم؟ میشد یک روز صبح بیدار شویم نپرسیم آقا امروز دستور و فرمان چیست؟ وظیفه امروز چیست؟ شیعه واقعی امیرالمؤمنین اینطوری است دیگر. مگر میشود [بگوییم] امام برای خودش زندکی میکند ما هم برای خودمان داریم زندگی میکنیم، این که نیست. خب حالا امام که هست. نسبت جامعه ما با امام چیست؟ و چه کسی باید این نسبت را برقرار کند. آیا مأموریتی بالاتر از برقراری این ارتباط هست؟ شما کارهای خیر را ردیف کنید. بالاترین کار خیری را که به نظرتان میرسد برای یک نفر انجام بدهید. این را مقایسه بکنید با اینکه دست آن فرد را بگیرید با امام آشنا کنید و دلش را با امام پیوند بدهید. کدام مهمتر و ماندگارتر است؟ نه اینکه کارهای دیگر را تعطیل کنیم، همه کارهای دیگر هم باید با عشق امام انجام بشود. اصلاً تأیید عمل خیر تا توسط امام انجام نشود خیری در آن نیست. مگر میشود کسی عملی انجام بدهد، اسمش را خیر بگذارد بدون اینکه به تأیید امام رسیده باشد امروز مشکل برپایی آن دولت عزیز از امام است؟ مشکل از ناحیه ایشان است یا از ناحیه امثال بنده است؟ ما آماده نیستیم. والا نقل از امام صادق (ع) که اشاره کردم فرمودند اگر من به تعداد این گوسفندان یار داشتم حرکت میکردم. بعد شمردند چند تا بود؟ هفده تا بود. حالا آن زمان آنقدر لازم بوده، امروز با این دنیا لابد تعداد بیشتری لازم است. امام که همیشه آماده است ... ما کدام حقیقت بالاتر از امام داریم که بخواهیم بشریت را به آن دعوت کنیم. چیزی داریم؟ ولایت فقیه حلقه اتصال ما با آن حقیقت است.
 
ما تا آخر پای سیاستهای رهبری ایستاده ایم
9تیر 86 در اولین دیدار کارگزاران اجرایی با رهبری: من میخواهم از جانب فرزندان جناب عالی به شما عرض کنم و اطمینان بدهم که ما پای این سیاستهای شما هستیم.
 
با حاکمیت ولی فقیه مشکلات از سر راه انقلاب برداشته میشود
14 مرداد 86 به مناسبت سالگرد مشروطه: امروز به لطف حاکمیت ولایت فقیه و با استفاده از تجربههای گذشته شاهد هستیم که مردم مسائل پیش آمده را اصلاح میکنند و مشکلاتی که سر راه انقلاب ایجاد میشود، از پیش پا بر میدارند.
 
ولی فقیه نقطه اتصال به امام؛ بدون رضایت امام، مسجد و میخانه یکی است
1 آذر 86 در جمع روحانیون اردبیل: ولایت امیرالمؤمنین یعنی چه؟ حبل الله متین یعنی چه؟ یعنی الان بنشینم برای امیرالمؤمنین (ع) عزاداری کنیم؟ مدح امیرالمؤمنین را بگوییم. بله، این کارها را باید بکنیم، اما این آن نقطه اتصال است؟ آیا ولایت امیرالمؤمنین 1400 سال قبل بود، تمام و بسته شد. اگر این باشد که اصلاً به کجا متصل بشویم؟ ولایت امیرالمؤمنین الان چیست؟ چه در دستمان است و به کجا وصل بشویم؟ بالاخره ما که به امیرالمؤمنین دسترسی نداریم. ولایت امیرالمؤمنین ولایت جاری در هستی است و امروز در وجود نورانی مولای ما حجت ابن الحسن (عج) است؛ امامی که الان ولایت دارد و حاکم و خلیفه الله است. همان دستگیره اصیلی است که هر کس به او متصل شد، دیگر اصلاً نه حزنی، نه اندوهی و نه غصهای دارد... اصلاً ما در دوران غیبت مأموریتی جز دعوت مردم به امام داریم؟ فرض کنیم همه شش میلیارد جمعیت عالم «ملّا»؛ یعنی دیگر آخر خط علم عالم، اما هیچ توجهی به سمت امام نداشته باشند، این با وضع موجود الان چه تفاوتی میکند؟ اصلاً بگذارید من جسارت را بالاتر ببرم، کسی اگر دلش پیش امام نباشد، چه در محراب باشد، چه در میکده. چه فرقی میکند؟ خدا مگر به این ملق زدن آدمها احتیاج دارد. همه نماز، همه اینها، برای این است که طرف متصل بشود به این ریسمانی که او را به خدا میرساند. اگر به آن ریسمان وصل نباشد، هرجا میخواهد باشد. مثل حادثه عاشورا میماند. کسی که با امام نبود، هرجا که بود. چه در طواف کعبه چه در حال عشرت و فساد. این دو با هم چه فرقی میکنند؟ امام حسین پرچم را بلند کرده و میگوید بیایید، میشنود. در حال طواف مکه است. این بدتر از بت پرستی صدر اسلام است. اینها با هم چه فرقی میکند؟ اصلاً ما مأموریتی جز متصل کردن مردم به امام نداریم. اصلاً نظام ولایت فقیه، همه اصالت و مشروعیتش همین است. نقطه اتصال است. به نیابت است، یعنی میخواهد همه را به این رودخانه زلال هستی متصل کند، والّا اگر این را هم از او بگیریم، دیگر چه مفهومی دارد؟
 
ولایت فقیه حلقه اتصال به امام و حکومت بدون امام با ریش یا کروات فرقی ندارد!
8 آذر 87 سخنرانی در دیدار با ائمة جماعات استان تهران: میخواهم جسارتم را مقداری جلوتر ببرم. عزیران من، اصلاً ما در این دوران مأموریتی جز دعوت به امام حق داریم؟ ما اگر عدالت را برپا میکنیم برای این است یاد امام باید زنده بشود. اگر عمران و آبادی میکنیم برای این است که باید یاد امام زنده بشود، والا میخواهیم چه را تبلیغ کنیم؟ فرض کنید دوران امیرالمؤمنین است. یک کسی رفته در یک جایی ایستاده و مثل بنده سخرانی میکند. از همه چیز بگوید جز امیرالمؤمنین. این اصلاً به چه دردی میخورد. اصلاً همه برکت و هستی در همین است و نظام ولایت فقیه یعنی نظامی که حلقه اتصال در آن است و مردم را به این حقیقت نزدیک و متصل میکند. والّا یک حکومتی درست کرده ایم که حالا ما هم حاکم باشیم. آنها کراوات میزدند سه تیغه و حالا ما ریش میگذاریم و یقهها را سفت میبندیم و با اعوذ بالله و بسم الله شروع میکنیم. اینهاست؟ اینها در حقیقت عالم فرق ندارد. اگر کسی به این حبل الله متصل شد، همه چیز در آن هست. متصل نشد چیزی در آن نیست، میخواهد حاکم بر همه جهان باشد.
 
ولی فقیه منصوب امام معصوم است
12 دی 86 در همایش بین المللی غدیر:  ولایت مقابله با استکبار و ظلم و دفاع از مظلومان است و غدیر معرفی ولایت امت و آغاز ولایت حضرت امیر و ائمه معصومین و غدیر تا ولایت حضرت مهدی (عج) ادامه دارد که منجر به استمرار عدالت در جهان، شکوفایی عقلها، از بین رفتن انحرافات و ستمگریها خواهد شد. البته در دوران غیبت، امت رها نشده است و ولایت فقیه، منصوب غیر مستقیم امام معصوم است. امروز نظام ولایت فقیه، حلقه اتصال و تمرین زندگی در نظام امامت و موجب وحدت و رشد و انسجام و قدرت و عزت اسلام است ؛ چنان که همه شاهد بوده ایم و هستیم.
 
فرق دولت ما با دویست دولت دیگر در ولایت فقیه است
26 دی 86 در جمع عزادران مسجد ارک: عزیزان من، راه سعادت و کمال از همین ارتباط آگاهانه، عاشقانه و فداکارانه با امام حسین (ع) میگذرد و دنباله خطش امروز به فرزند برومندش حضرت حجة ابن الحسن (ع) میرسد. اصلاً نظام ولایت فقیه و جمهوری اسلامی حلقه اتصال با این خط است. اصلاً انقلاب برپا شد تا دلها را به همین خط متصل کند والّا یک کشور درست میشد مثل دویست کشور دیگر که هر کدام برای خودشان یک سازی میزنند. فرق جمهوری اسلامی با بقیه همین است که به این کاروان حقیقت، کاروان حیات واقعی و کاروان نجات متصل است.
 
همه حرف ما با دنیا در این است که چرا شما ولی فقیه ندارید؟
5 اسفند 86 در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری: اتحاد و انسجام باید برای تحقق هدف معین اتفاق بیفتد و تحقق هدف معین نیز نیازمند حرکت و برای حرکت نیازمند رهبر و ولایت هستیم. همه اقدامات در رسیدن به وحدت به ضرورت وجود رهبری و ولایت بستگی دارد، همه حرف ما با دنیا این است که اگر رهبریت و ولایتی وجود نداشته باشد، چگونه وحدت اتفاق خواهد افتاد؟
 
رمز پیروزی ما در پیروی از ولایت فقیه است
20 فروردین 87 در مراسم افتتاحیه شش هزار سانتریفیوژ: رمز پیروزی ملت ایران توکل به خدا، همدلی و پیروی از خط ولایت فقیه است.
 
 در گذشته همه طراحیها برای انزوای ولایت فقیه بود
31 خرداد 87 در جمع مسئولان هیئات رزمندگان: آنهایی که در دوران دفاع مقدس در کنجی خزیده بودند یا دنبال پر کردن جیبها بودند، یا دنبال رفاهیات خودشان بودند، یکباره میدان دار عرصههای گوناگون و طلبکار شدند. گفتند شماهایی که انقلاب کردید و در دفاع مقدس و این فضاها بودید، حالا دیگر تشریفتان را ببرید. الان وقت میدان داری کسانی است که به اصطلاح کار بلدند. همه طراحیها برای این بود که ولایت را در مظلومیت کامل و اندیشه ولایی را در انزوای کامل قرار دهند. در این کشور به طور علنی گفتند حکومت دینی و ولایت فقیه معنا ندارد. یادمان هست و کسانی که میگفتند و توهین و تمسخر میکردند، حمایت میشدند. یک موج اندیشة مادی با زرق و برق و در زرورق پیچیده خیلی جاذب با پشتوانه جریانات، آدمها، پولها و رسانهها برای اینکه آن اندیشهای را که رزمندگان ما را در مقابل همه جهان واداشت، محو کنند. برای اینکه این طراحی شکست بخورد، خیلی کارها شد. اما بدون تردید، بخش مهمی از کار به عهده همین هیئتها و هیئت رزمندگان اسلام بود. آن موقعی که میگفتند نام اهل بیت را نبرید. اسم از تقوا میبردیم، مسخره میکردند. یادتان هست؟ فضا را جوری درست کرده بودند که در بعضی از این مراکز آموزشی نمی شد از شهدا، دفاع مقدس، رزمندگان و ایمان و ولایت فقیه اسم ببریم. من به دانشگاهی رفتم، عده زیادی در سالن نشسته بودند، در راهروها، صندلیها پر بود و روی زمین و روی سن هم نشسته بودند. بعد یکی به خیال خودش میخواست شیطانی کند و گفت آقا نظر شما راجع به ولایت فقیه چیست؟ خیال میکرد ما هم مثل خودشان یک زاویه میگیریم، اگر دفاع کردیم، هو کنند و اگر سست آمدیم بگویند دیدید اینها هم این طوری هستند. البته من به فضل الهی آن چنان دفاع کردم که اصلاً در آن جلسه مبهوت و منزوی شدند. فضا را به کجا رسانده بودند؟ البته طبیعی هم هست، به شما بگویم. پیامبر عزیز اسلام بعد از فتح مکه فرمودند: علیکم بجهاد الاکبر. بعضیها تفسیر کرده اند که حالا باید خودسازی کنید. بله، خودسازی همیشه هست. اگر خود ناساخته بودند که در جنگ بدر نمی ایستادند. اما به نظرم شاید یک تعبیر این باشد که دوران هجمه بر کفر تمام شد، امروز جنگ شما با نفاق است و جنگ با نفاق جهاد اکبر است. چون در سیستم است. از موضع دلسوزی است. میگوید آقا ما خودمان که در انقلاب بودیم... میخواستند یأس را بیاورند. چه چیزی امید میآورد؟ جز این گونه تجمعات و یاد خدا و ولایت و امام و یاد امام عصر؟
 
تأییدات رهبری را با هیچ امتیاز دیگری عوض نمیکنیم
3 شهریور 87 در استان مرکزی: تأیید جهتگیریها و تلاش خستگیناپذیر دولت از سوی مقام معظم رهبری، مدالی درخشان بر سینهمان است و اعضای هیأت دولت آن را با هیچ امتیاز دنیایی، عوض نخواهد کرد. رهبر گرانقدر انقلاب مثل همیشه و بلکه رساتر، روشنتر و قویتر از گذشته فرزندان خود و خادمان ملت را مورد عنایت ویژه قرار دادند، لذا از جانب همه اعضای هیأت وزیران به ایشان اطمینان میدهم که فرزندان انقلابی شما در دولت،قدر فرصت خدمتگزاری را به خوبی میشناسند و برای آنان روز اول شروع به خدمت با روز آخر هیچ تفاوتی نمیکند. دولت تا لحظهای که مسؤولیت خدمتگزاری را بر دوش دارد با همت و تلاش روزافزون در خدمت انقلاب و مردم است. امیدوارم کلام ایشان در تأیید اقدامات دولت خاتمهای بر تمام هیاهوهایی باشد که گاه و بیگاه با تخریب سازمانیافته داخلی و خارجی علیه دولت نهم صورت میگیرد. به رهبری عزیز انقلاب اطمینان میدهم که اعضای دولت، محکم بر خط ولایت دلبستهاند و تا زمانی که در این مسیر حرکت میکنند، بداخلاقیها و تخریبها، هیچ تأثیری در کارکرد دولت ندارد.
 
رضایت رهبر انقلاب را با هیچ چیز عوض نمی کنم
4 شهریور 87 در همایش روحانیون مبلغ: نظام ولایت فقیه راهی مطمئن برای آشنایی مردم با مفهوم انسان کامل است. این نظام برپایه آموزههای دینی صحیح برپا شده تا دست مردم را در دست انسان کامل نهاده و مقدمهای برای برپایی حاکمیت جهانی مهدوی باشد ابراز رضایت مقام معظم رهبری از عملکرد دولت نهم را با هیچ یک از امور مادی تعویض نمیکنیم؛ چرا که هیچ چیز به اندازه نفس کشیدن و خدمت کردن در نظام جمهوری اسلامی برای ما ارزش ندارد.
 
نظام ولایت فقیه حلقه وصل و دروازه ورود به دنیاست
4 شهریور 87 سخنرانی در جلسه شورای عالی مدیران دفتر تبلیغات اسلامی حوزة علمیه قم: ما باید در دنیا امام را به مردم خودمان معرفی کنیم. جوانی که امام را بشناسد و دلش مالامال از عشق امام باشد، دیگر محال است تن به پستی بدهد؛ نمی دهد. بعد ما میخواهیم چگونه تبعات این را جبران کنیم؟ دست مردم را بگیریم و در دست امام بگذاریم. اصلاً نظام ولایت فقیه همین است. نظام ولایت فقیه یک انعکاس، حلقه وصل، ذکر، راه و دروازه ورود به دنیاست. اینها را شما بلد هستید.
 
توصیههای رهبری چراغ راه ماست
11 شهریور 87 در نامهای به رهبری: محضر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنهای سلام علیکم؛ گفتارهای حکیمانه رهبر انقلاب اسلامی، دگرباره قلوب مؤمنین و آحاد ملت را به نقطه اطمینانبخش و وحدتآفرین مدیریت و ولایت فقیه آگاه و پارسا در نظام اسلامی رهنمون گردید و فرزندان خدمتگزارتان در دولت را نشاطی مجدد بخشید و روحی تازه در کالبد آنان دمید.
فرزندان شما و سربازان ملت میثاقی جاودانه بستهاند که با تمام وجود حافظ آرمانهای بلند ملت ایران و خدمتگزار آنان باشند و بر این طریق، استوار و پایدار بمانند. بدون تردید در این روزگار که فریاد ضداستکباری، ستمسوزی، عدالتخواهی و مهرورزی انقلاب امید تازهای به همه آزادگان جهان بخشیده و ایران اسلامی هم گامهای بلند خود را در جهت آبادانی و تعالی برمیدارد.
خادمان ملت در دولت اسلامی در پیروی از مقتدایشان آمادهاند که تا آخرین لحظه بر آرمان معمار کبیر جمهوری اسلامی ایران و خون شهیدانشان ثابت قدم بمانند. بیانات راهگشای حضرتعالی مسؤولیتی مضاعف را متوجه دولت کرد تا بیش از پیش بر آرمان مقدس و ارزشهای بیبدیل اسلام، امام، انقلاب و میثاق با ملت استوار و پایدار باشیم که انشاءالله مدد الهی و عنایت حضرت صاحب الزمان(عج) و دعای خیر جنابعالی را به همراه خواهد داشت. ضمن تشکر مجدد از حمایت و اعتماد مقام معظم رهبری نسبت به دولت نهم، اعلام میداریم که توصیههای حضرتعالی را چراغ راه خویش قرار داده و برای خدمت به مردم و اعتلای میهن اسلامی تمامی توش و توان خود را به کار خواهیم بست.
 
حاکمیت اسلام و امام عصر در سایه ولایت فقیه است
8 آبان 87 در ایلام: حاکمیت اسلام بر سایه ولایت فقیه به عنوان حلقه اتصال با امام عصر(عج) در ایران اسلامی برپا شده است و باید دست در دست هم برای برپایی عدالت در داخل و نیز در عرصه جهانی حرکت کنیم.
 
ولایت فقیه یعنی مجاهدت برای اتصال به امام عصر
1 اسفند 87 در یزد: تا زمانی که توجه و اتصال و دلبستگی به انسان کامل و امام معصوم وجود دارد حرکت انقلاب اسلامی رو به جلو است و حتی اگر همه فاسدها و شیاطین عالم جمع شوند، قادر نخواهند بود انقلاب ملت ایران را متوقف کنند و یا خدای ناکرده به عقب برگردانند. رمز ماندگاری و عظمت جمهوری اسلامی ایران ارتباط با واسطه فیض الهی و انسان کامل است و اصل ولایت فقیه به معنای مجاهدت یک ملت برای پیوستن به امام و انسان کامل است.
 
اصل ولایت فقیه به امام عصر پیوسته است
9 خرداد 88 در جمع روحانیون تهران: انقلاب اسلامی را با حرکتهای سیاسی تاریخ متفاوت میدانیم، این انقلاب گامی در استمرار حرکت نورانی پیامبر اسلام(ص) برای رسیدن به مقصد نهایی است. همه ارزشهای انقلاب اسلامی و اصل مترقی ولایت فقیه پیوستگی با امام عصر(عج) است. انقلاب اسلامی ظرفیت فراوانی دارد و نباید در جغرافیای محدودی محصور شود چرا که ذات انقلاب ما جهانی است.
 
رابطه دولت با رهبری، اعتقادی و از جنس پدر و پسر است
9 مرداد 88 در جمع اساتید بسیجی دانشگاهها: در روزهای اخیر عدهای با خیال خام خود به تکاپو افتادند تا رابطه دولت و رهبر عزیز انقلاب را خدشهدار جلوه دهند و با جار و جنجال، جدایی و فاصله بین دولت و رهبری را القاء کنند در حالی که آنان نمیدانند که نوع رابطه ما با مقام معظم رهبری فراتر از قالبهای سیاسی و اداری است و از جنس محبت، اعتقادی و پدر پسری است.
وی تصریح کرد: وارد شدن بدخواهان در چنین عرصهای و القاء چنین شبهاتی حرکتی بینتیجه است و آنها قطعا چنین آرزویی را به گور خواهند برد و این راه به روی شیاطین بسته است.
 
 تبعیت از ولایت فقیه جامعه را به سوی عدالت سوق میدهد
17 مرداد 88 در پیام رئیس جمهور به جشنواره بینالمللی انتظار کرمان: دولت زمینهساز ظهور امام عصر(عج) باید مبانی، اهداف و سیاستهای خود را بر پایه ساختن جامعه مهدوی و در نتیجه نزدیکتر کردن ظهور استوار سازد و در این بین آشنایی با معارف مهدوی و آثار تربیتی آنگه به اجرای احکام نورانی اسلام، تبعیت از ولایت مطلقه فقیه و انجام وظایف شرعی و اجتماعی میانجامد، میتواند جامعه را در طریق کرامت انسانی و زمینهسازی برای استیلای حکومت عادلانه سوق دهد.
 
نظام ولایت فقیه تمرین زیستن در جامعه مهدوی است
18 شهریور 88 در مراسم تودیع و معارفه وزرای جدید و قدیم كشور: امروز نظام ولایت فقیه حلقه اتصال به جامعه مهدوی و تمرین آمادگی برای زیستن درجامعه مهدوی محسوب میشود و البته لطف ویژهای از ناحیه خداوند متعال به ملت ایران و بشریت امروز است.
 
نظام ولایت فقیه، راهنما و نورافکن امروز ماست
18 مهر 88 در دیدار با علما و روحانیون خراسان شمالی: اصلاً عزیزان دعوت به امام حق دلها را به هم گره می زند، اختلافات را بر می چیند، به تلاشها جهت می دهد و وحدت درست می كند. جمهوری اسلامی ایران یك فریاد بلند دعوت به امام حق است. نظام ولایت فقیه جرقه، راهنما، نورافكن و حلقة وصل است. وظیفة ما این است. كشور را باید به عشق امام بسازیم. به عشق امام و برای خدا با فساد مبارزه كنیم و در مقابل قله های جهانی بایستیم. این مأموریتهای امروز ماست.
 
نظام ولایت فقیه مقدمه حکومت جهانی انسان کامل است
19 مهر 88 در نشست بررسی راهبردهای عملیات روانی در جبهه حق و باطل: نظام ولایت فقیه برای فریاد حیات طیبه و معرفی جامعه آرمانی و دعوت بشریت و حقیقت و برپایی حكومت جهانی انسان كامل بنا شده است. همه باید با ارایه تعریف روشن از جامعه آرمانی و تبدیل آن به فرهنگ عمومی و اراده ملی در مسیر برقراری حیات طیبه و سعادت انسان تلاش كنند.
 
نظام ولایت فقیه نقطه ثقل حرکت حقطلبان است
3 شهریور 88 در دیدار اعضای كانون دانشگاهیان ایران اسلامی: تشكیل جمهوری اسلامی و نظام ولایت فقیه تلاشی برای متصل شدن به انسان كامل به عنوان نقطه ثقل حركت حقطلبان و عامل اصلی شناخت حقیقت انسان است. انقلاب اسلامی قطعهای از تاریخ مبارزه انبیاء حقپرستان و عدالتجویان با ظالمان و زورگویان در جهت هدایت بشریت است.
 
همه عظمت نظام جمهوری اسلامی در ولایت فقیه است
21 آبان 88 در مراسم تجلیل از خادمان قرآن كریم: اندیشهای كه ما داریم، همه حقیقت و حقانیتش به این است كه همه را به یك حقیقت و امام را به دروازه ورود به همه عالم می داند و الا با دیگران تفاوتی نداریم. صرف یك اعتقاد نظری در عالم آن مشكلی را حل نمی كند. مجاهدت ها، ماندگاریها و... همه به خاطر اتصال به امام است و اصلا نظام متصل به ولی فقیه یعنی دعوت به امام. همه عظمت جمهوری اسلامی كه در همان ولایت فقیه است و در ارتباط با امام است. شكوفایی ما به خاطر آن است كه حقیقت دیگری ندارد.
 
بدخواهان از نظام ولایت فقیه هراس دارند
11 بهمن 88 در نشست سراسری مشاوران جوان: كسی كه به نظام ولایت و امامت متصل نباشد، فهم او از مسائل به گونه دیگری خواهد بود این كه بدخواهان از نظام ولایت فقیه هراس دارند و با آن دشمنی میورزند. بخاطر این است كه آن را سد راه خواستههای خود میداند.
 
75 میلیون جمعیت ایران طرفدار ولایت فقیه هستند
26 شهریور 89 در مصاحبه اختصاصی با روزنامه ایران: ما معتقدیم 75 میلیون نفر ملت ایران طرفدار ولایت فقیه هستند. طرفدار اسلام، دین و پاكی. در حالی كه برخی افراد به گونهای رفتار میكنند كه بقیه باید پیش آنها مسلمانیشان را اثبات كنند. البته این افراد كم هستند اما سر و صدایشان زیاد است.
 
هیچ اختلافی بین یاران امام و رهبری نیست
30 شهریور 89 در دیدار با علمای آمریکا در سفر نیویورک در پاسخ به اظهارات یكی از علمای اسلامی آمریكا در خصوص سران فتنه و ضرورت آشتی ملی: امروز 75 میلیون ایرانی متحدتر از گذشته در صحنه حضور دارند، روز 22 بهمن سال گذشته شاید در طول 30 سال گذشته بی نظیر بود و مشكلی در این راستا وجود ندارد منتهی عده ای اوضاع ایران را به گونه ای دیگر جلوه می دهند. هیچ اختلافی بین یاران انقلاب، امام و رهبری وجود ندارد و ملت ایران آگاهتر، محكم تر و متحد تر از همیشه در صحنه حضور دارند.
 
نظام ولایت فقیه فریاد بلندی برای ارتباط دلها با امام معصوم است
16 بهمن 89 در سخنرانی در گردهمایی بزرگ ائمه جمعه استان تهران: یادتان است که امام راحل دائم می فرمودند که دستی در کار است و دارد کار را جلو می برد؛ دستی دلها را بیدار کرد و بعد هم انقلاب و حاکمیت جهانی، جز به امام است؟ اگر امروز می بینیم که در دنیا غوغاست، جز مدیریت امام است؟ اصلاً نظام ولایت فقیه فریاد بلندی برای پیوستن و ارتباط دادن دلها و اندیشه های انسانها با حقیقت امام است. اصلاً جمهوری اسلامی بر پا شده که به بشریت بگوید حقیقتی به نام امام هست و جز او، طریق او و پیوستگی با او هیچ خیر، زیبایی و کمالی وجود ندارد. ما که داریم میبینیم... ملتی که خود را در مسیر آرمانهای الهی امام عصر (عج) قرار دهد، معلوم است که تحت مدیریت امام قرار می گیرد، استدلال آن در خودش است. در دوره ای غافل شدیم، هنوز هم بعضیها غافل اند. مگر می شود در جمهوری اسلامی این همه عظمت را به حساب خود بگذاریم؟ بنده چه کسی هستم؟ همۀ این جمهوری اسلامی و نظام ولایت با این همه افتخارات یک کرشمه، نگاه و نظر امام است. امروز در دنیا چه خبر است؟ آیا آن دستی که در ایران این غوغا را برپا کرد، نمی تواند در جایی دیگر برپا کند؟ معلوم است که می تواند و دارد می کند. یک حرکت جهانی دارد اتفاق می افتد. همۀ آن خارج از ارادۀ امثال ماست. اصل وجود امام راحل و اصل وجود ولایت و رهبری، همه عنایت امام عصر (عج) است.


9 دی
 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 5 اردیبهشت 1390    | توسط: سعید    |    | نظرات()