http://www.mofidnews.com/upload/62_mesbah.jpg

تنها افراد اندكی هستند كه چشم تیزبینی دارند، خطر را می‌بینند، آینده‌اش را درك و ارزیابی می‌كنند و طبعاً حساسیت نشان می‌دهند اما غالباً با چنین افرادی رفتارهای نامهربانانه می‌شود و این نامهربانی‌ها نه تنها از سوی دشمنان بلكه گاهی اوقات از طرف دوستان نیز دیده می‌شود كه جای تعجب دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: هدف تفكر انحرافی آن است كه در آینده این تصور القا شود كه تمام فعالیت‌ها و خدمات‌ انجام‌شده در این چند سال از جانب یك نفر منحرف بوده و او بزرگ‌ترین استراتژیست عالم است، بنابراین او باید رئیس‌جمهور آینده شود.

به گزارش مفیدنیوز به نقل از  فارس، آیت‌الله مصباح‌یزدی رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در دیدار با سردار رحیم صفوی و جمعی از سرداران سپاه پاسداران، درباره نگرش اسلام نسبت به جهان گفت:‌ هر چه سطح كمال افراد و اجتماع بالاتر رود، امتحانات سنگین‌تر و پیچیده‌تر می‌شود و سختی امتحان دلیل رشد جامعه است تا پاداش بالاتری به دست آید.

آیت‌الله مصباح‌یزدی دو اصل كلی مرتبط با جامعه اسلامی را مورد توجه قرار داده و تصریح كرد: باورها، اعتقادات و بینش‌های ما نسبت به خود، جامعه و جهان هستی و هم‌چنین گرایش‌ها، از عواملی است كه باید مراقب آنها بود و محتاطانه عمل كرد و از باورهای غلط و گرایش‌های انحرافی كه انسان را از اهداف اصیل دور و سرگرم لذت‌های زودگذر می‌كنند، پرهیز كرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه كرد: در مقابل این فتنه‌های پیچیده، بسیاری از افراد زیرك و با فراست هم فریب می‌خورند و باید برای نجات از این فتنه‌ها به فضل الهی و توسل به اهل‌بیت علیهم‌السلام امید داشت.

آیت‌الله مصباح‌یزدی ادامه داد: استفاده از همین تجربیات اخیر هم، نیاز به تدبر و عبرت‌گیری دارد چراكه هر گاه مردم احساس مسئولیت را رها كردند و خود را نسبت به حوادث بی‌تفاوت نشان دادند، شیطان بر آن‌ها مسلط می‌شود بنابراین باید خیلی هشیار باشیم، حساسیت نشان داده، وظیفه خود را به درستی انجام دهیم.

* برخی گمان می‌كنند مبارزه با انحرافات به هزینه‌هایش نمی‌ارزد

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) خاطرنشان كرد:‌ از طرف دیگر شیطان با این تجربیات طولانی كه از فریب انسان‌های مختلف به دست آورده، می‌داند از كجا شروع كند. او از نقطه‌ای بسیار كم‌رنگ شروع می‌كند و تدریجا پیش می‌رود به طوری كه حساسیتی ایجاد نشود و بعضی‌ها هم به خاطر صداقت و صفا و اندكی سادگی، حساسیتی نشان نمی‌دهند یا توجیه می‌كنند و یا گمان می‌كنند كه مبارزه با این انحرافات به هزینه‌هایش نمی‌ارزد.

آیت‌الله مصباح‌یزدی افزود: بعضی‌ها نسبت به خطر اطلاع دارند ولی آن را ساده می‌انگارند و مسامحه می‌كنند، بعضی هم كه عمق خطر را بیشتر درك می‌كنند ‌به خاطر تعلق به گروه خاص، واكنش به خطر را به مصلحت گروه خود نمی‌بینند و عكس‌العملی نشان نمی‌دهند.

وی در ادامه گفت: ‌تنها افراد اندكی هستند كه چشم تیزبینی دارند، خطر را می‌بینند، آینده‌اش را درك و ارزیابی می‌كنند و طبعاً حساسیت نشان می‌دهند اما غالباً با چنین افرادی رفتارهای نامهربانانه می‌شود و این نامهربانی‌ها نه تنها از سوی دشمنان بلكه گاهی اوقات از طرف دوستان نیز دیده می‌شود كه جای تعجب دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح كرد:‌ ما باید به این هشدارها توجه كنیم، مخصوصاً اگر تجربه مثبتی نسبت به این هشدارها در گذشته وجود داشته باشد.

* شیطان تمام تجربیات و حیله‌های خود را به كار گرفته تا طرز فكری انحرافی را در جامعه القاء كند

آیت‌الله مصباح‌یزدی در ادامه سخنان خود اظهار داشت:‌ در چند سال اخیر، چنین احساسی پیش آمده كه خطری پیچیده نسبت به اساس فكری جامعه در حال شكل‌گرفتن است و شیطان تمام تجربیات و حیله‌های خود را به كار گرفته تا طرز فكری انحرافی را در جامعه القاء كند.

وی به نقطه شروع این تفكر اشاره كرد و گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی كه با بینش عمیق و درك خاص امام (ره) نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی و مدیریت شایسته ایشان و همدلی و یكپارچگی ملت به‌وقوع پیوست، دشمنان كوشیدند نقش امام (ره) را در ایجاد این تحول عظیم اسلامی كمرنگ كنند.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) اضافه كرد:‌ ظهور یك رهبر دینی و نفوذ فوق‌العاده او در توده‌ مردم، ‌دشمنان را نسبت به روحانیت حساس كرد، بنابراین كوشیدند از این محبوبیت و نفوذ جلوگیری كنند و تفكر ضد روحانیت را در میان اقشار جامعه رواج دهند.

* استراتژی قطعی شیطان تضعیف مرتبه و قداست روحانیت شیعه است

آیت‌الله مصباح‌یزدی ادامه داد: استراتژی قطعی شیطان این است كه بتواند مرتبه و قداست روحانیت شیعه را تضعیف كند چون تنها راه تضعیف اقتدار اسلام و دور كردن جامعه از خداوند، تضعیف روحانیت است.

وی با اشاره به چند نمونه از این اقدامات بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان كرد:‌ قدم اول در القای این تفكر، سعی در كاستن از محبوبیت روحانیت با بزرگ جلوه دادن نقاط ضعف برخی روحانیان و حتی لغزش‌های ایشان در تكلم و پوشش و قدم دوم مطرح كردن اسلام منهای روحانیت بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین اظهار داشت: این استراتژی تمام نشده و امروز هم با الگو قرار دادن اروپا در كنار زدن كلیسا، تلاش می‌كنند تا روحانیت را مانع پیشرفت ایران جلوه دهند و با این ایده، درصدد كنار گذاشتن روحانیت و القای تفكر ضد روحانیت در جامعه هستند.

* برخی با القای اداره كشور توسط امام زمان (عج) ‌سعی در تضعیف جایگاه ولی‌فقیه دارند

آیت‌الله مصباح‌یزدی یادآور شد:‌ امام خمینی (ره) ایران را برای اسلام می‌خواست، اما این گروه اسلام را فدای ایران می‌كنند.

وی در ادامه تأكید كرد:‌ كمال استادی این شیاطین در اینجا ظاهر می‌شود كه با القای این فكر كه امام زمان (عج) كشور را اداره می‌كند، سعی در تضعیف جایگاه ولی‌فقیه دارند و نیاز به وجود ولی‌فقیه را زیر سؤال می‌برند.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) تصریح كرد: این طرز فكر به سمتی در حال حركت است كه می‌گوید ما با رابطه‌ای معنوی می‌توانیم خواسته امام زمان (عج) را به دست آوریم و كشور را بی‌واسطه و بدون نیاز به متخصصان اسلام‌شناس اداره كنیم.

* هدف تفكر انحرافی القای منحصر بودن تمام فعالیت‌ها به یك نفر برای رئیس‌جمهور شدنش است

آیت‌الله مصباح‌یزدی ادامه داد:‌ هدف این تفكر انحرافی آن است كه در آینده این تصور القا شود كه تمام فعالیت‌ها، طرح‌ها و خدمات‌ انجام‌شده در این چند سال از جانب یك نفر منحرف بوده و او بزرگ‌ترین استراتژیست عالم است و هر كاری كه انجام داده‌ایم از او الهام گرفته‌ایم و بنابراین او باید رئیس‌جمهور آینده شود و كشور را اداره كند.

وی همچنین خاطرنشان كرد: این خطر بزرگی است كه به نام اسلام، با استفاده از خون شهیدان و بعد از تحمل این همه سختی‌ها بگویند انتخاب شدن چنین كسی كه نه شناخت درستی از اسلام دارد و نه سوابق روشنی در انقلاب، مرتبه‌ای از ظهور است، بدین ترتیب شیطان وسایلی فراهم كرده كه در دل یك كشور اسلامی با شعارهای دینی، نطفه یك حركت ضد اسلامی منعقد شود.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در پایان تأكید كرد: اكنون اگر احتمال ضعیفی هم بدهیم كه شیطان چنین نقشه‌ای كشیده است، باید حواسمان جمع باشد، احتیاط كنیم و نسبت به حوادث و فتنه‌ها حساسیت و عكس العمل مناسب انجام دهیم.

نوشته شده در تاریخ شنبه 31 اردیبهشت 1390    | توسط: سعید    | طبقه بندی: مقاله،     | نظرات()