http://www.irdiplomacy.ir/Images/Article/bahrain.jpg

در پی انتشار خبر اعزام کاروان همبستگی از ایران به بحرین، گروهی از نمایندگان مجلس بحرین - که حامی رژیم آل خلیفه هستند ـ تلاشی را آغاز کرده اند تا افرادی را جمع کنند و با تحریک احساسات ملی گرایانه آنان، آنها را متقاعد سازند به سوی ایران بیایند.

این نمایندگان برای فریب شهروندان بحرینی، فضای داخلی جمهوری اسلامی ایران به ویژه مناطق جنوبی و به ویژه شهر اهواز را ملتهب اعلام کرده و خطاب به مردم می گویند: شهر اهواز در جنوب ایران ناامن است؛ ما باید برای کمک به مردم این شهر، کاروان بفرستیم!

در باره طنز نمایندگان بحرینی راجع به اعزام نیرو به سمت ایران ، نکات زیر قابل توجه است:

1 - حکومت بحرین ، برای این که خودش را سر پا نگه دارد ، مانند انسان های علیل ، دست به دامن همسایه ها شده تا بلکه به مدد کماندوهای سعودی ، سربازان اماراتی ، مزدوران پاکستانی و کشتی های کویتی ، چند روزی را بیشتر بر سر کار بماند. حالا آقایان آل خلیفه ای ، که خودشان نمی توانند از خودشان نگهداری کنند و کشورشان را دو دستی داده اند به نیروهای بیگانه برای ایران خط و نشان می کشند که کشتی می فرستیم!

یکی این ضرب المثل ایرانی را برای این ها معادل سازی کند که می گوید: تو که لالایی بلدی چرا خودت خوابت نمی گیره!
آل خلیفه هم اگر هنری دارد ، اول خودش را نگه دارد ، بعد برای دیگران خط و نشان بکشد.

2 - می خواهید از مردم "عرب" و "شیعه" اهواز حمایت کنید؟ اگر واقعاً دلتان برای مردم عرب شیعه می سوزد چرا در داخل کشورتان که 70 الی 80 درصدش را اعراب شیعه تشکیل می دهد ، خبری از این دلسوزی نیست و فقط کشت و کشتار است و زندان و جنایت و تجاوز؟!

3 - اگر ما در ایران هزار تا مشکل و اختلاف داشته باشیم ، از تهران تا اهواز ، از اهواز تا مشهد ، از مشهد تا زاهدان و از آنجا تا آذربایجان و شمال کشور ، هیچ کدامش به بحرینی ها ربطی ندارد. ملت ایران بلد است مشکلات خود را خودش حل کند و مانند شکم بارگان آل خلیفه نیست که تا زانو مقابل آمریکا و سعودی ها و حتی پاکستانی ها خم شود و کاسه گدایی جلویشان بگیرد.

4 - به هیچ روی طالب جنگ نیستیم اما منتظریم پای یک بیگانه ، مخصوصاً از کشورهای عربی به آبهای سرزمینی ایران باز شود. مطمئناً هدف خوبی برای آزمودن سلاح های جدید ایرانی خواهد بود.
همین مان مانده که بحرین هم به سمت ما کشتی بفرستد و ما هم نظاره گر باشیم!

 5 - هم بحرینی ها بدانند ، هم بقیه شیوخ عرب کشورهای حاشیه خلیج فارس که روابط بین الملل تا ابد این گونه نخواهد بود بتوانند پشت سر پدر اجاره ای خود یعنی امریکا قایم شوند و به سمت ایران سنگ بیندازند و شکلک دربیاورند.
این وضعیت دیر یا زود تغییر خواهد یافت و آن وقت است که پشیمانی سودی نخواهد داشت. بنابراین بهتر است امروز باد نکارند تا فردا ، ناگزیر از درو کردن توفان باشند ... و عاقلان را اشارتی کافی است!

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 اردیبهشت 1390    | توسط: سعید    | طبقه بندی: مقاله،     | نظرات()