http://www.rajanews.com/%5CFiles_Upload/26212.jpg


رضا ربع پهلوی که یکی از فرزندان منسوب به شاه مخلوع ایران است جدیدا با بیان اظهاراتی سعی نمود تا هرگونه انتساب فرزندی به وی را پیشاپیش رد کند. او که از معدود افراد خانواده پهلوی هاست که فعلا ترجیح داده است تا با خودکشی نمیرد، نگرانی مردم ایران درباره دموکراسی را دستمایه جدیدترین اظهارات خود قرار داد. رضا ربع پهلوی در تازه‎ترین اظهارات خود از مردم خواسته است ضمن رعایت بردباری و متانت، خیالشان از بابت موروثی شدن حکومت احتمالی‌اش پس از سرنگونی جمهوری اسلامی!راحت باشد؛ چرا که وی در آینده و طی یک عمل جراحی،خود را از بچه‌دار شدن محروم خواهد کرد.

برخی آگاهان که به شدت خیالشان راحت شده بود این اظهار نظر رضا ربع پهلوی را بیشتر از آنکه برخاسته از نگرانی مردم ایران بدانند، ناشی از نگرانی او درباره سرنوشت فرزند احتمالی خود دانسته اند.

این آگاهان که به شدت سعی می کردند خود را نسبت به راههای محروم کردن انسان از بچه دار شدن نا آگاه نشان دهند و از فرط راحت شدن خیالشان نفس عمیقی همراه با صداهای خاصی می کشیدند، گفتند: هر کس دیگری هم که جای این بنده خدا بود با نگاهی به سرنوشت، پدر بزرگ، پدر و حتی خودش به این نتیجه می رسید که بهتر است بچه دار نشود و یک موجود مفلوک دیگر به خاندان پهلوی اضافه نکند.

این آگاهان که کم کم کنجکاویشان جلب شده بود ادامه دادند: طبیعی است که وقتی آدم می بیند چگونه پدرِ پدربزرگش و پدرش در آمده است ترجیح دهد که عمرا پدر نشود.

رضا ربع پهلوی در تازه‎ترین اظهارات خود از مردم خواسته است ضمن رعایت بردباری و متانت، خیالشان از بابت موروثی شدن حکومت احتمالی‌اش پس از سنگونی جمهوری اسلامی! راحت باشد؛ چرا که وی در آینده و طی یک عمل جراحی، خود را از بچه‌دار شدن محروم خواهد کرد.

 

او در پاسخ به سوال یک شبکه تلویزیونی سلطنت طلب، بیان درباره تضمین موروثی نبودن حکومتش پس از تاجگذاری و به دست گرفتن قدرت در ایران گفت: من نگرانیهای هم وطنانم را از داشتن یک حکومت موروثی درک میکنم، هرچند تا زمانیکه محتوای نظام دموکراتیک باشد و به حق انتخاب مردم احترام گذاشته شود، شکل حکومت و موروثی بودن آن اهمیتی نخواهد داشت.

وی در ادامه نیز برای اینکه خیال هموطنانش را از موروثی نبودن حکومتش راحت کند گفت: ولی برای ادای احترام به نگرانیهای هم وطنانم در آینده نزدیک عمل وازکتومی انجام خواهم داد و به خاطر ایران و ملت ایران، خود را از داشتن فرزند پسر محروم خواهم کرد!

البته اظهارات خنده‌دار پسر شاه مخلوع به اینجا ختم نشده و او کارنامه پرباری در این زمینه دارد. مثلا چندی پیش، رضا پهلوی در برنامه «پارازیت» که از تلویزیون دولتی آمریکا پخش می‌شود، در پاسخ به سوالی مدعی شد: «پدرم در هنگام مرگ 62 میلیون دلارداشت و همان 62 میلیون دلار را از کشور خارج کرده و اسنادش نیز موجود است که چقدرش به من رسیده است.» البته این ادعا در حالی از سوی او مطرح شد که روزنامه فایننشال تایمز چندی پیش در گزارشی به مناسبت قیام‌های مردم کشورهای عربی علیه دیکتاتورها ، میزان دارایی‌های خارج شده از سوی دیکتاتورهای فراری را بررسی کرده بود که بر اساس آن محمد رضا پهلوی به عنوان یکی از این دیکتاتورها،  35 میلیارد دلار دارایی را از ایران خارج کرده بود.

با این حال اگرچه میزان مبلغ مورد اشاره از سوی رضا پهلوی کمتر از میزان مورد اشاره روزنامه فایننشال تایمز بود اما اعتراف رسمی به خروج این مبلغ هنگفت در 30 سال قبل، حتی مورد اعتراض بسیاری از طرفداران وی قرار گرفت؛ تا جایی که پس از این حملات، طرفداران خاندان سلطنتی که نتوانسته بودند معترضان را توجیه کنند، اقدام به ساخت نام کاربری برای رضا پهلوی در سایت بالاترین کردند و از او دعوت به عمل آوردند تا بلکه خود او بتواند گاف پسرش را به نحوی توجیه کند!

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 22 اردیبهشت 1390    | توسط: سعید    | طبقه بندی: اخبار،     | نظرات()