http://www.daneshjonews.com/images/stories/news/%D9%85%D8%B4%D8%A7.jpg

شاید روزی ، حتی محمد رضا شاه پهلوی ملعون فکرش را هم نمی کرد که چند سال پس از سرنگونی اش جریاناتی در کشور پیدا شوند تا دقیقاً همان افکار مغشوش و تزهای پلید او را در راستای اهداف و برنامه های منحرف خود برای کسب قدرت و رسیدن به هوی وهوس هایشان  بکار گیرند.

به گزارش دانشجونیوزیکی از اقداماتی که محمدرضا شاه در راستای مقابله با گروهای سیاسی نوظهور و مخالفش در آن زمان از قبیل: ملی مذهبی ها، پان تُرکیسم ، پان کُردیسم، پان عربیسم و ... انجام دادتا بلکه بتواند بنوعی نظرات آنها را به خود جلب نماید و یا حداقل ، اقدامی در مقابله با آنها انجام داده باشد ، سر دادن شعار \"پان ایرانیسم\" و یا همان \"شعار ایران برای ایرانیان\" بود و پس از آن بود که  این شعار به جریانی تمام عیارتبدیل شد و حتی بخشی از این گروها را بخود جذب نمود و تا پایان حکومت منحوسش از طریق همین مزدوران تبلیغ و دنبال می شد.
البته این تفکر و جریان به نوعی پس از انقلاب نیزتا حدودی ادامه پیدا کرد و آنجا که مهندس بازرگان پس از استعفایش گفت ، مشکل من با امام خمینی(ره) این بود که\" امام ایران را برای اسلام می خواهد و من اسلام را برای ایران\" ، نیز نشأت گرفته از همین تفکر ملی گرایی او بود.
مع الوصف این تفکر و یا بهتر بگوئیم این جریان در همان سالهای اول انقلاب با برخورد های قاطع ای که از طرف امام و امت حزب الله صورت گرفت تقریباً به محاق فرو رفت تا اینکه در سال 76 و با روی کار آمدن جریان موسوم به دوم خرداد که بعدها به اصلاح طلبان تغییر نام داد ، دوباره این تفکرتوسط سران و عوامل این جریان زنده شد و علناً در رسانه ها و نشریات خود و حتی سخنرانی هایشان ، چه در داخل کشور و چه در خارج ازکشور ، تز \"ایران برای ایرانیان\" را مطرح نمودند و رسماً اعلام داشتند که  ما معتقدیم که هرکسی که ملیت ایرانی داشته باشد اعم از همجنس باز ، ساواکی ، خفاش شب و غیره می تواند در انتخابات کاندیدا شود و حتی انتخاب نیز شود. در همین راستا طرحی جنجالی در مجلس ششم آماده کردند تا بزرگترین مانع این تز یعنی \"نظارت استصوابی\" شورای نگهبان را از قانون اساسی حذف نمایند. ولی اوج انحراف و ابتذال آنجا بود که یکی از سران این جریان در معرفی هویت جریان خود گفت: که طیف ما از \"گوگوش تا سروش \" را در بر می گیرد. 
اما متأسفانه این طرز تفکر این بار نه تنها با سقوط جریان اصلاح طلب به پایان نرسید بلکه در دوره جدید یعنی حاکمیت جریان اصولگرا ، در قالب یک فرقه نوظهور و منحرف که خود را در پشت سر دولت مردمی پنهان نموده بود به صورتی جدیدتر و عملیاتی تر ظهور و بروز پیدا کرد.
فرق این دوره با دوره قبلش یعنی دوره اصلاح طلبان در این بود که اصلاح طلبان بیشتر شعار می دادند و حرف می زدند و بیشتر برنامه هایشان را بصورت پنهانی دنبال می کردند، هرچند که تمامی رشته هایی را که طی این سالیان بافته بودند در فتنه سال 88 پنبه کردند ، ولی جریان انحرافی جدید اقداماتش را بصورتی کاملاً نرم و عملیاتی تر انجام می دهد تا شعاری و رادیکالی.
اگر به اقدامات و برنامه های اجرا شده توسط جریان انحرافی که این روزها دیگر صریحاً خود را جریانی جدا از اصولگرایان معرفی می کنند بیندازید می بینید که این جریان تا چه اندازه و در راستای همین شعار پیش رفته اند و تئوری های منحرف خود را در عمل به منصه ظهور رسانده اند.
با نگاهی اجمالی به عملکردشان در دولت های نهم و دهم می بینیم که عملاً از دل شعار ایران برای ایرانیان ، \"همایش ایرانیان خارج از کشور\" بیرون می آید که هر چند دوره اول این همایش بعضاً نتایج مثبتی در برداشت ولی دوره اخیر آن از ریچارد فرای جاسوس شناخته شده سازمان سیا گرفته تا افراد معلوم الحالی مانند هوشنگ امیراحمدی و برخی از لیدرهای خارجی فتنه سبز که در خارج از کشور در مقابل سفارت خانه های کشورمان درزمان فتنه تجمع می نمودند و انواع فحاشی ها را نثار کشور ومسئولان می کردند دعوت بعمل آمد و حتی مورد تجلیل و تشویق \"ویژه\" هم قرار گرفتند و از درون همین همایش بود که تز بسیار خطرناک و فتنه انگیز \"مکتب ایرانی\" بیرون آمد.
دومین اقدام این جریان افشای ماهیت خود بود که توسط سردسته این جریان بیان شد و آن اینکه ، جریان ما از \"گلزار تا حسین اله کرم\" را در بر می گیرد که هر چند این حرف با واکنش جدی االه کرم  روبرو شد و از این جریان تبری جست ولی برخی معتقدند که در کل این حرف روی دیگر همان حرف از\"گوگوش تا سروش\" است که اینباردر قالبی نرم تر و مثبت تر بیان شد و از بیان رادیکالی آن خوداری شد. اقداماتی که در این راستا انجام داده اند عبارتند از: اجازه ورود به برخی از خوانندگان لوس آنجلسی به داخل کشور و حتی برنامه ریزی برای اجرای کنسرت و آلبوم برای آنها ، فرستادن برخی از هنرمندان و بازیگران بعضاً مسئله دار و بدنام سینما و تلویزیون با هزینه و سهمیه دولتی به حج تمتع سال گذشته ، برگزاری همایش و تجلیل نمادین از کورش کبیر و ...
ولی آنچه که نباید فراموش کرد و تکلیف همگان است اینست که با رصد کامل و دقیق برنامه های جریان انحرافی و بدون دامن زدن به اقدامات دشمن شاد کن ، ضمن حمایت کامل از دولت خدمتگزار، فرصت هرگونه فتنه انگیزی را از خناسان و منحرفین باز ستاند.
 نکته آخر اینکه ،آنچه امروز موجب عزت و سربلندی ما در این جهان وانفسا شده و موجب گردید تا ملت سرافراز ایران اسلامی الگو برای تمامی مستضعفان عالم شود، نه \"ملی گرایی\" و \"مکتب ایرانی\" بوده بلکه تمسک به مکتب حیات بخش \"اسلام ناب محمدی (ص)\" و \"پیروی از راه و سیره ائمه معصومین علیهما السلام\" بوده است. و آنکه ما را طی سالیان دراز از گردنه های پر پیچ  وخم حوادث عبور داده و تا به امروز به سر منزل مقصود رسانده دژ استوار و مستحکم \"ولایت مطلقه فقیه\" است. البته ناگفته نماند که ما به فرهنگ اصیل و ریشه دار خود در طول تاریخ می بالیم چرا که طبق فرمایش استاد شهید مطهری (ره) یکی از ویژگی های بزرگ و مثبت ملت ایران این بوده است که همیشه در برابر حق و حقیقت کمترین مقاومت را از خود نشان داده اند و هرگاه حق بر آنها عرضه شده نتنها آن را با آغوش باز پذیرفته اند بلکه در را بسط و گسترش آن نیز از هیچ تلاشی مضایقه نکرده اند.
سخن را با این فرمایش گهر بار حضرت امام روح الله(ره) به پایان می بریم که فرمودند: \"من به جرأت می گوییم که اسلام تمامی سنگر های کلیدی جهان را فتح خواهد نمود ...\" و یا \"روزی خواهد رسید که بانگ الله اکبر نه فقط بر بالای مناره های مساجد بلکه بر بالای تمامی معابد ، کلیسا ها و کنیسه ها شنیده خواهد شد\". ان شاءالله.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 13 اردیبهشت 1390    | توسط: سعید    | طبقه بندی: مقاله،     | نظرات()